Maria Bobela

Maria Bobela

Trochę grafik, trochę ryba, trochę włóczykij(ka)

Maria Bobela jest z zawodu grafikiem komputerowym. Od 2012 żyje na walizkach wykonując swój zawód tam gdzie ją wiatr (bądź kontrakt) zaniesie.

Przygodę z nurkowaniem na wstrzymanym oddechu rozpoczęła w 2021 roku. Wcześniej kilka lat nurkowała rekreacyjnie z butlą wspierając jednocześnie centra nurkowe (Polska, Indie) w roli Dive Mastera. Obecnie Maria jest freediving coach’em, instruktorką organizacji AIDA i atletką reprezentującą Polskę we freedivingu głębokościowym. Ma na swoim koncie 16 rekordów Polski i uplasowała się tym samym na 1 miejscu w Polsce i na 23 miejscu na świecie w rankingu kobiet w tym właśnie sporcie.

Marzy jej się prowadzenie personalizowanego coachingu freedivingowego na większą skalę w postaci wsparcia i przygotowywania mentalnego i fizycznego do nurkowania wgłąb.

Freediving przybrał dla niej kilka form – z jednej strony jest spokojną odskocznią od niezwykle szybkiego życia, formą relaksacji i wyciszenia. Z drugiej strony jest wyzwaniem, badaniem własnych granic i pokonywaniem strachów i słabości.