Województwo: Morze Bałtyckie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaMorze
Szerokość geograficzna54.587762302936
Długość geograficzna18.545870387167
Wysokość w metrach n.p.m.0
Maksymalna głębokość (w metrach)12
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Torpedownia (Babie Doły) znajduje się ok. 300 m od plaży w Babich Dołach. Można się do niej dostać na dwa sposoby: środkiem pływającym (możliwość przycumowania blisko pozostałości zabudowań) lub z plaży. Po wybraniu drugiej opcji z parkingu przy plaży przechodzi się ok. 20–30 m, a następnie płynie ok. 200 m. Nurkowanie w tym miejscu wymaga szczególnej ostrożności ze względu na wiele wystających elementów (np. metalowych prętów). Dno piaszczyste.

Dopływając do końca falochronu szukajcie na rogu czerwonej poręczówki. Jest ona co jakiś kawałek obciążona. Poręczówkę położyła ekipa Baltic PRO.

Opis atrakcji

Torpedownia (Babie Doły) to ruiny powstałego w trakcie II wojny światowej niemieckiego obiektu. Jego celami były badanie i produkcja torped. To bardzo interesujące miejsce do nurkowania z zatopionymi gruzami, ruinami, metalowo-betonowymi konstrukcjami i składowiskami różnych pozostałości. Całość składa się z głównego budynku na środku oraz dwóch kanałów, które prowadzą do lewego i prawego skrzydła. Maksymalna głębokość wynosi 12 m, a przy ruinach ok. 3 m. Widoczność w dobrych momentach to ok. 7–10 m.

Fauna i flora

Wiele elementów torpedowni (Babie Doły) jest porośniętych roślinnością. W ruinach pływają takie stworzenia jak tasze, kraby, babki, krewetki, węgorze czy wężynki.