Województwo: Podlaskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna54.075262338924
Długość geograficzna23.084152727223
Wysokość w metrach n.p.m.131
Maksymalna głębokość (w metrach)74
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Linie brzegowa jeziora Wigry jest naprawdę różnorodna – z cypelkami, półwyspami oraz niewielkimi zatokami. Dodatkowo brzegi są raczej wysokie. Aby nurkować w tym akwenie, niezbędne jest uzyskanie pozwolenia. Wszystko dlatego, że zbiornik znajduje się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego samego powodu wokół akwenu nie ma wielu możliwych zejść. W miejscowości Krusznik znajduje się parking z plażą i pomostami. Inna opcja to kąpielisko w Starym Folwarku, a kolejna – plaża pod Czerwonym Krzyżem.

Opis atrakcji

Jezioro Wigry to przepięknie położony zbiornik z niesamowitymi widokami. Główną atrakcją jest możliwość podziwiania przyrody – zarówno wielu zwierząt, jak i roślinności. Dodatkowo miejsce jest zaciszne, spokojne i dziewicze. Maksymalna głębokość wynosi 74 m, a średnia to ok. 15 m.

Fauna i flora

Wokół jeziora Wigry oraz w całym Wigierskim Parku Narodowym można spotkać wiele ciekawych gatunków roślin, w tym rzadkich i zagrożonych. W wodzie żyją takie ryby jak szczupaki, sieje, karpie i inne. Z fauny da się zaobserwować też 140 gatunków ptactwa, bobry i wiele więcej.