Województwo: Kujawsko-pomorskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna53.519202420863
Długość geograficzna18.450844456038
Wysokość w metrach n.p.m.79
Maksymalna głębokość (w metrach)10
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Brzegi jeziora Stelchno są nieregularne i w większości porośnięte drzewami. Najbardziej polecane zejścia znajdują się na południowo-zachodnim brzegu (z pomostem, dojazd od ul. Leśnej) i na północno-wschodnim brzegu (plaża Stelchno w Laskowicach z pomostem, toaletami, barem itp.). To drugie zejście jest łagodne. W pobliżu znajduje się parking, nie trzeba więc daleko nosić sprzętu.

Opis atrakcji

Jezioro Stelchno jest malowniczym akwenem ze stosunkowo niewielką liczbą turystów. Na zbiorniku znajdują się dwie wyspy. Główna atrakcja to możliwość podglądania przyrody – dno mocno porośnięte roślinnością, która tworzy podwodne dywany (znajdują się zarówno od zachodniej, jak i wschodniej strony akwenu). Sporo ryb. Głębokość maksymalna wynosi ok. 10 m, a średnia ok. 5 m. Widoczność to ok. 5 m.

Fauna i flora

Jezioro Stelchno należy do najczystszych – ma I klasę czystości wody. Z tego powodu oprócz bogatej roślinności zamieszkują je różne zwierzęta. Można spotkać m.in. jaszczurki, zaskrońce, żaby, ropuchy, perkozy, gągoły, a z ryb np. szczupaki, pstrągi, karasie, węgorze, leszcze czy płocie.