Województwo: Zachodniopomorskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna53.176925143435
Długość geograficzna14.550565269517
Wysokość w metrach n.p.m.50
Maksymalna głębokość (w metrach)8
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Najlepsze zejście do jeziora Steklno znajduje się na północnym brzegu – z plaży Steklno, blisko drogi (przy drodze kilkanaście miejsc parkingowych). Dość szeroka plaża piaszczysta z taką infrastrukturą jak ławki, toaleta czy wiaty. Przy południowo-zachodnim brzegu znajduje się też niewielka plaża wiejska (również blisko drogi). Dno opada dość stromo.

Opis atrakcji

Jezioro Steklno jest polecane przede wszystkim miłośnikom roślinności – ze względu na niewielką głębokość, a przy tym dużą przezroczystość jest mocno zarośnięte zarówno przy brzegach, jak i na dnie. Dodatkowo można obserwować sporo ryb, także większych okazów lub pływających ławicami. Miejsce spokojne, ciche i z malowniczymi widokami. Maksymalna głębokość wynosi 8,3 m.

Fauna i flora

W większości miejsc strefa roślinności przybrzeżnej jest dość wąska (najszersza w północno-wschodniej zatoce). Rosną m.in. trzcina pospolita, pałki, tatarak zwyczajny, niezapominajka błotna, grążel żółty, wywłócznik, rogatek i rdestnice. Z ryb można spotkać sandacze, węgorze, szczupaki, karpie czy liny.