Województwo: Podlaskie Zobacz na mapie
Maksymalna głębokość (w metrach)14
Czy jest baza nurkowa?
Czy są zatopione atrakcje?
Czy jest infrastruktura?
Typ nurkowiskaJezioro
Czy wejście jest płatne?

Miejsca zejścia

Do jeziora Staw prowadzą 3 główne zejścia. Pierwsze jest najłatwiejsze i mieści się przy plaży – maksymalna głębokość w tym miejscu to 4,5–6 m. Kolejne zejście wymaga poruszania się po stromym zboczu, a głębokość w tej okolicy wynosi ok. 12–14 m. Trzecie zejście łączy w sobie zalety dwóch pierwszych (sporo miejsca na sprzęt przed wodą i większa głębokość).

Opis atrakcji

Główną atrakcją jeziora Staw są piękne podwodne widoki z niesamowitymi roślinami, dużą liczbą ryb i powalonymi drzewami. Dzięki różnorodności krajobraz zmienia się w zależności od miejsca nurkowania.  W akwenie znajdują się też podwodne wzniesienia porośnięte roślinnością oraz kaniony – czyli zagłębienia, duże i szerokie baseny na dnie. Przy trzecim wejściu atrakcją są też zatopione łódki. Pod wodą umieszczone są również rury, które pobierają wodę do okolicznych wylęgarni ryb (stawów rybnych).

Fauna i Flora

Woda w jeziorze Staw jest czysta i przejrzysta. Bogata i bujna flora tworzy podwodne łąki. W wodzie żyje bardzo dużo ryb, w tym okonie, płocie, szczupaki, węgorze i amury. Można zauważyć też gąbkę słodkowodną – nadecznika stawowego.