Województwo: Pomorskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna54.254622065061
Długość geograficzna17.578641269558
Wysokość w metrach n.p.m.22
Maksymalna głębokość (w metrach)6
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

W którym miejscu najlepiej zejść do jeziora Pomyskiego? Polecane wejście znajduje się na południowym brzegu, jednak można poszukać też innych przesmyków między drzewami. Wokół zbiornika nie ma infrastruktury turystycznej ani zagospodarowanych plaż. Brzegi są otoczone gęstym lasem, a także obrośnięte trawami. Dno głównie piaszczyste, w niektórych miejscach z kamieniami.

Opis atrakcji

Jezioro Pomyskie to dziki i raczej nieznany zbiornik z niewielką liczbą ludzi. Chociaż nie ma w nim ciekawszych zatopionych atrakcji, jest interesującym miejscem dla miłośników przyrody i podwodnej obserwacji. Ze względu na małą głębokość dno jest bardzo mocno porośnięte roślinami, wśród których pływa sporo ryb. Spodoba się osobom szukającym wytchnienia i ciekawych kardów. Maksymalna głębokość wynosi jedynie ok. 6 m.

Fauna i flora

W jeziorze Pomyskim oraz wokół niego znajduje się sporo roślinności. Brzegi otoczone lasem, a na dnie dużo flory zanurzonej oraz wynurzonej. W wodzie żyją takie gatunki ryb jak płocie, okonie, węgorze, liny i nie tylko.