Województwo: Kujawsko-pomorskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna52.540825333201
Długość geograficzna18.144762625314
Wysokość w metrach n.p.m.94
Maksymalna głębokość (w metrach)33
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Jezioro Ostrowskie jest podzielone na dwie części – wschodnią i zachodnią. Do nurkowania szczególnie polecana jest ta pierwsza, gdzie znajduje się sporo plaż i ośrodków wypoczynkowych. Najlepsze zejścia dostępne z plaży Przyjezierze (szeroka i piaszczysta) z dobrą infrastrukturą, a także z plaży wojskowej. Woda systematycznie opada z powodu działalności okolicznej kopalni oraz suszy.

Opis atrakcji

Zachodnia część jeziora Ostrowskiego ma kształt wąskiej rynny i jest otoczona lasem, ma ponadto dużo słabszą widoczność (nawet do 1 m). Wschodnia część jest szersza i o lepszej widoczności (standardowo ok. 5 m), ma też różnorodne i ciekawe ukształtowanie dna oraz sporo podwodnych łąk. Według różnych źródeł pod wodą można znaleźć też zatopionego Malucha, zatopioną łódkę i kilka innych atrakcji. Maksymalna głębokość wynosi 32,6 m.

Fauna i flora

Wschodnia część jeziora Ostrowskiego jest porośnięta podwodną roślinnością, która tworzy dywany i łąki. W wodzie żyje coraz mniej ryb, czasem można spotkać takie gatunki jak okonie, leszcze czy szczupaki.