Województwo: Lubuskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna52.499338607998
Długość geograficzna15.211067625312
Wysokość w metrach n.p.m.48
Maksymalna głębokość (w metrach)15
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Linia brzegowa jeziora Lubniewsko jest bardzo urozmaicona i różnorodna – z dużą liczbą zatok, cypli oraz półwyspów. Dodatkowo wokół akwenu rośnie sporo drzew, a szczególnie zachodnia część jest stroma i wysoka. Z tego powodu zbiornik jest stosunkowo trudno dostępny dla nurków. W którym miejscu najlepiej zejść? Nie ma za wielu plaż oraz infrastruktury, dlatego polecane wejście jest dostępne na południowo-wschodnim brzegu (dzika plaża), a drugie przy ośrodku „Laguna” na wschodzie. Dno piaskowo-żwirowe, gdzieniegdzie muliste.

Opis atrakcji

Jezioro Lubniewsko jest malowniczo położone i dość dziewicze, dlatego doskonale nadaje się do odpoczynku od zgiełku. Jest ciche, spokojne i pełne dzikiej przyrody. Akwen lubią jednak również wędkarze, dlatego trzeba uważać na sieci. Do największych atrakcji należą: bardzo różnorodne dno z pagórkami, wypłyceniami i głęboczkami, możliwość obserwacji roślinności i ryb oraz głazowiska. Maksymalna głębokość wynosi 15,1 m, a średnia to ok. 5,1 m.

Fauna i flora

W jeziorze Lubniewsko rośnie sporo roślinności wynurzonej i zanurzonej. W wodzie żyją takie ryby jak karpie, okonie, płocie, leszcze oraz wiele innych gatunków.