Województwo: Warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna53.585159407263
Długość geograficzna20.470613540697
Wysokość w metrach n.p.m.134
Maksymalna głębokość (w metrach)54
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Wokół jeziora Łańskiego znajduje się sporo półwyspów oraz zatok, a także 3 wyspy. Większość brzegów opada stromo i jest wysokich. W którym miejscu najlepiej nurkować? Polecane, łagodne wejście znajduje się w miejscowości Rybaki na zachodnim brzegu (w okolicy półwyspu). Inna opcja to niewielka plaża z pomostem w miejscowości Łańsk (wschodni brzeg). Nad jeziorem znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowych. Dno akwenu jest różnorodne: głównie piaszczysto-muliste, w niektórych miejscach pokryte kamieniami.

Opis atrakcji

Jezioro Łańskie to atrakcyjnie położony akwen – bardzo duży, a rzadko odwiedzany przez turystów. Z tego powodu to idealne miejsce do odpoczynku na łonie natury, w ciszy oraz spokoju. Dodatkową atrakcją jest urozmaicone dno – ze spadami, Głęboczkami, wypłyceniami oraz pagórkami. Maksymalna głębokość wynosi 54 m, a średnia to ok. 16 m. Widoczność jest dobra, zależna od pory roku oraz warunków atmosferycznych, najczęściej 2–8 m.

Fauna i flora

W jeziorze Łańskim można spotkać trochę roślinności oraz raków czy ryb – głównie takie gatunki jak okonie, sieje, sandacze, węgorze i inne.