Województwo: Podlaskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna54.100083890992
Długość geograficzna22.997672998388
Wysokość w metrach n.p.m.143.6
Maksymalna głębokość (w metrach)28
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Linia brzegowa jeziora Krzywego Wigierskiego jest urozmaicona, a brzegi w wielu miejscach są porośnięte szuwarami. Można jednak szukać miejsc do zejścia. Najbardziej polecane znajduje się po północnej stronie akwenu przy wsi Mała Huta. Dno zbiornika jest głównie piaszczyste, jednak również zamulone.

Opis atrakcji

Jezioro Krzywe Wigierskie to zbiornik z malowniczymi widokami, który zapewnia kontakt z naturą, ciszę i spokój. Ma ponadto różnorodną rzeźbę dna z głęboczkami i wypłyceniami. Ze względu na muł na dnie trzeba uważać na obniżenie widoczności. Akwen jest ponadto lubiany przez rybaków (wiele różnorodnych gatunków ryb), którzy mogą tu rozstawiać sieci. Warto również nurkować z latarką, bo światło nie dociera daleko. Maksymalna głębokość wynosi 28,5 m, a średnia to 8,4 m.

Fauna i flora

Roślinność w jeziorze Krzywym Wigierskim jest standardowa, a brzegi są dość porośnięte. W wodzie żyje wiele gatunków ryb, m.in. karpie, karasie, liny, miętusy, leszcze, płocie, sielawy, sieje, szczupaki, sandacze, wzdręgi czy węgorze.