Województwo: Warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna54.060694138975
Długość geograficzna21.718910540715
Wysokość w metrach n.p.m.116.2
Maksymalna głębokość (w metrach)25
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Jezioro Kisajno należy do kompleksu jezior Mamry, dlatego nie jest samodzielnym akwenem. Zarówno wokół tego zbiornika, jak i innych w ramach kompleksu, znajduje się wiele różnych wejść z plaż, pomostów, ośrodków wypoczynkowych oraz wypożyczalni sprzętu wodnego. Sporo parkingów, gdzie można zostawić samochód. W większości miejsc zejście do wody jest dostępne blisko brzegu.

Opis atrakcji

Jezioro Kisajno jest ciekawym akwenem z rozwiniętą linią brzegową – półwyspami i zatokami. Na zbiorniku znajdują się też wyspy, m.in. Duży Ostrów, Sosnowy Ostrów, Górny Ostrów. Pod wodą (na głębokości ok. 17 m) zatopiony wrak barki. Maksymalna głębokość wynosi 25 m, a średnia – 8,4 m. W jeziorze najlepiej nurkować zimą, gdy widoczność jest najwyższa, a na wodzie nie ma licznych turystów.

Fauna i flora

Wyspy na jeziorze Kisajno to rezerwaty dla takich ptaków jak czapla siwa, łyska czy bocian czarny. W wodzie żyje też wiele gatunków ryb, m.in. węgorz, okoń, płoć, leszcz, szczupak. Ok. ¼ dna jest porośnięta taką roślinnością jak moczarka kanadyjska, rdestnice, ramienice, jaskier krążkolistny i rzęsa trójrowkowa.