Województwo: Wielkopolskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna52.629069222241
Długość geograficzna16.099871354153
Wysokość w metrach n.p.m.85
Maksymalna głębokość (w metrach)36
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Które zejście do jeziora Jaroszewskiego jest najlepsze? Polecane wejście znajduje się na wschodnim brzegu akwenu – to piaszczysta plaża z pomostami, wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz innymi udogodnieniami (przy ul. Poznańskiej). Dno pokryte mułem (warstwa ok. 20 cm).

Opis atrakcji

Jezioro Jaroszewskie to malowniczo położony akwen z pięknymi widokami. Nurkowanie jest polecane poza sezonem z powodu sporej liczby turystów, a także niezbyt dużej widoczności (w lecie może wynosić nawet jedynie ok. 1 m). Atrakcje to możliwość obserwacji ryb oraz roślinności, w wodzie znajduje się trochę podwodnych łąk. Dodatkowo dno jest urozmaicone z licznymi górkami i zagłębieniami. Maksymalna głębokość zbiornika to 36 m, a średnia – 14 m.

Fauna i flora

Roślinność wynurzona w jeziorze Jaroszewskim obejmuje m.in. tatarak, sitowie, trzcinę pospolitą i pałkę wąskolistną. Podwodne dywany stworzone z rdestnic, wywłócznika, osoki aloesowej i ramienic. Z ryb można z kolei spotkać np. leszcze, karasie, węgorze, okonie, płocie, sieje i wiele innych gatunków.