Województwo: Pomorskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna53.735553212638
Długość geograficzna21.113195540702
Wysokość w metrach n.p.m.177
Maksymalna głębokość (w metrach)48
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Jezioro Bobięcińskie Wielkie to duży zbiornik wodny z ciekawą linią brzegową – z licznymi cyplami, zatoczkami oraz półwyspami. W którym miejscu najlepiej zejść do wody? Z powodu niezbyt rozwiniętej infrastruktury oraz porośniętych drzewami brzegów akwen nie jest raczej łatwo dostępny. Do możliwych zejść należy miejsce z pomostami od zachodniej strony (osada Pieczyska) oraz Błogowo od wschodu.

Opis atrakcji

Jezioro Bobięcińskie Wielkie spodoba się nie tylko miłośnikom natury, ale również historii oraz tajemnic. Na akwenie znajdują się wyspy, a na jednej z nich – Buszowe Grądy – grodzisko z wczesnego średniowiecza. W wodzie można z kolei zobaczyć zatopione pozostałości mostu. Ponadto w zbiorniku znajduje się sporo ciekawej roślinności oraz ryb. To malowniczo położone jezioro – ciche i spokojne. Maksymalna głębokość wynosi 48 m, a średnia to 9,3 m.

Fauna i flora

W jeziorze Bobięcińskim Wielkim rosną gatunki roślin właściwe dla jezior lobeliowych, np. lobelia, poryblin czy elisma wodna. Z ryb można natomiast spotkać m.in. leszcze, karpie, liny czy amury.