Województwo: Lubelskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna51.498052245966
Długość geograficzna23.537940943783
Wysokość w metrach n.p.m.159
Maksymalna głębokość (w metrach)33
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Wokół jeziora Białego Włodawskiego znajduje się sporo ośrodków wypoczynkowych z pomostami i plażami, dlatego do wody można zejść w wielu różnych miejscach. Blisko wody jest droga, a samochodem da się podjechać niemal do samego brzegu. Dla nurków dostępna jest baza nurkowa.

Opis atrakcji

Jezioro Białe Włodawskie jest lubiane przede wszystkim ze względu na możliwość obcowania z przyrodą (sporo ryb i podwodne łąki). Na dnie znajdują się też galaretowate kredowe bryły oraz zatopiony śmigłowiec. Maksymalna głębokość to ok. 33–34 m. Akwen polecany jest głównie do nurkowania poza sezonem – wiosną i jesienią. Sporo nurków narzeka na wizurę, która kiedyś była o wiele lepsza (nawet 6–8 m). Aktualnie w niektórych momentach wynosi jedynie 0,5–1 m. Przyda się latarka – szczególnie przy zejściu poniżej 8 m.

Fauna i flora

Woda w jeziorze Białym Włodawskim ma I klasę jakości. Pod wodą dno porasta sporo roślinności (m.in. moczarka kanadyjska, wywłócznik, rdestnica). W akwenie żyją ukleje, sielawy, płocie, liny, karasie sumy i wiele innych gatunków ryb.