Województwo: Podlaskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaJezioro
Szerokość geograficzna54.206155005006
Długość geograficzna22.645158811884
Wysokość w metrach n.p.m.17.1
Maksymalna głębokość (w metrach)52
Czy jest baza nurkowa?
Czy jest infrastruktura??
Czy są zatopione atrakcje??
Nurkowanie overhead??
Czy wejście jest płatne??

Miejsca zejścia

Jezioro Białe Filipowskie to zbiornik rynnowy o wydłużonym kształcie i stromych brzegach. Wokół akwenu znajdują się pola, łąki oraz lasy. W którym miejscu najlepiej nurkować? Wokół jeziora nie ma za bardzo infrastruktury turystycznej. Wejście jest mało dostępne i trudne do odnalezienia. Najbardziej polecane mieści się na północno-zachodnim brzegu w miejscowości Filipów (mały prześwit między szuwarami z pomostem). Dno piaszczyste, piaszczysto-żwirowe lub zamulone (głównie w zatokach), a także szybko opadające.

Opis atrakcji

Jezioro Białe Filipowskie to dziki i rzadko odwiedzany zbiornik. Z tego powodu spodoba się osobom, które lubią odpoczywać na łonie natury. Ciche, dzikie i dziewicze miejsce zapewnia kontakt z przyrodą i umożliwia obserwację ryb (które pływają w wodzie ławicami). Atrakcją są również duże głazy znajdujące się na dnie. Maksymalna głębokość wynosi 52 m, a średnia to 17,1 m. Widoczność bardzo dobra, ok. 4–9 m.

Fauna i flora

W jeziorze Białym Filipowskim można zaobserwować dużo roślinności wynurzonej i zanurzonej, a także liczne gatunki ryb (np. leszcze, sandacze, karpie, sielawy i inne).