Województwo: Lubelskie Zobacz na mapie
Typ nurkowiskaBaza
AdresRozpłucie Pierwsze 9, 21-075 Rozpłucie Pierwsze
Telefon+48506040999
Stronahttps://profundal.pl/baza-nurkowa-profundal-jezioro-piaseczno/
E-mail[email protected]
Nabijanie powietrzem do 200 bar
Nabijanie powietrzem do 300 bar
Nabijanie Nitrox
Nabijanie Trimix
Wypożyczalnia sprzętu
Serwis sprzętu
Szkolenia nurkowe

Baza Nurkowa Profundal znajduje się nad jeziorem Piaseczno, 10 metrów od jeziora. Baza spełnia standardy komfortowego nurkowania. Na terenie znajduje się mini sklep ze sprzętem nurkowym, wiata wypoczynkowa, stoły do montażu sprzętu, sprężarkownia, sala wykładowa, szybki serwis sprzętu, toaleta. Baza dysponuje własnym pomostem, a także łodzią desantową z silnikiem elektrycznym, którą pływamy we wszystkie miejsca nurkowe jeziora. . Pod wodą mamy mnóstwo atrakcji i ciekawy tor szkoleniowy.

Jak dojechać?

Jadąc z Lublina sugerujemy przejechać przez Łęczną i około 6 km za miastem skręcić w lewo na Bogdankę i Nadrybie. Droga na tej trasie jest nieporównywalnie lepszej jakości niż popularna trasa przez Ludwin, a odległość praktycznie ta sama. Gdy dotrzesz do Kaniwoli jedź cały czas prosto, miniesz kierunkowskaz w lewo sugerujący, że to droga na j. Piaseczno (w rzeczywistości to dojazd do Ośrodka Wypoczynkowego Resort Piaseczno, gdzie mieści się inna baza). Nie skręcaj tylko jedź dalej prosto przez około 2,5 km. Będziesz mijał domki letniskowe, a gdy się skończą, zaraz za zabudową wiejską zobaczysz drogowskaz prowadzący w pole w kierunku jeziora. 50 m dalej znajduje się bocianie gniazdo. Tablica informacyjna umieszczona na butli 50 litrowej pojawia się nagle zza zabudowań, raczej jej nie przeoczysz.

Opis atrakcji

Tor podwodny nad jeziorem powstał w 2000 roku. Cześć obiektów została zatopiona przez nie istniejący klub Octopus z Lublina. W 2014 roku powstała baza Profundal. Istniejący tor poprawiliśmy i co jakiś czas dodajemy w wyznaczonym kwadracie nowe konstrukcje. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić nurkowanie w Jeziorze Piaseczno. Całość toru znajduje się na głębokości nie przekraczającej 20 m. Każdy element połączony jest z kolejnym liną poręczową. Idealny tor szkoleniowy i ciekawe konstrukcje platform. Tor dedykowany konfiguracji Sidemount, która jest bardzo popularna w bazie. Do dyspozycji płetwonurków jest łódź desantowa, która transportuje ekipy na środek jeziora, gdzie można przy linie opustowej zanurzyć się do głębokosci 38 metrów. Z tego miejsca czas powrotu pod wodą do bazy 70 minut. Można wrócić łódką.