Robert Polewski

Robert Polewski

Dyrektor OSPP Harpun

Z pracami podwodnymi i nurkowaniem związani są od ponad 20 lat. Kierownicy Prac Podwodnych I Klasy, Nurkowie Saturowani, jako pierwsi Polacy ukończyli szkolenie nurkowe w US Navy. Dodatkowo Robert jest nurkiem i kierownikiem prac podwodnych NDC (Nederlands Duik Centrum). Swoje doświadczenie i kwalifikacje zdobywali głównie podczas służby w Marynarce Wojennej. Brali udział w wielu pracach podwodnych oraz projektach nurkowych. Wywodzą się z Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP oraz z okrętów ratowniczych (ORP ,,Piast”) wyposażonych w system nurkowań głębokowodnych.

W swej służbie w MW byli m.in. odpowiedzialni za szkolenie nurków, kierowników, operatorów komór dekompresyjnych. Robert jest autorem podręcznika dotyczącego obliczeń w technice nurkowej a wspólnie z Bartkiem są współautorami podręcznika nt. nurkowania w sprzęcie przewodowym z wykorzystaniem hełmów nurkowych.

Absolwenci uczelni wojskowych, Politechniki Gdańskiej, Naval Diving and Salvage Traininig Center – US Navy, Bartek dodatkowo studiował na Uniwersycecie Gdańskim a Robert ukończył National Search And Rescue School – US Coast Guard.
Prace podwodne i nurkowanie są ich pasją i pracą jednocześnie.

Dzięki zamiłowaniu do przekazywania wiedzy otworzyli ośrodek szkolenia Prac Podwodnych HARPUN.

Wyznają zasadę, że w szkoleniu nurków zawodowych oraz pracach podwodnych nie ma drogi na skróty oraz, że jedyna wizytówką szkoły jest dobrze wyszkolony i pożądany przez pracodawców nurek.